Képeinkből
IMG_9976 copy.jpg
Naptár

Események 2009-2010

A 2009-10 tanév eseményei


· Tanévnyító
· Október 23-ai ünnepség
· Adventi gyergyagyújtás
· Mikulás
· Ajándékkészitő délután
· Farsang
· Március 15-i ünnepség
· Jótékonysági est
· Pedagógusnap
· Bolondballagás
· Ballagás
· Évzáró

Jótékonysági est

Május 14-én este zajlott le iskolánk tornatermében az a jótékonysági est, mely egykori tanítványunk, Pati-Nagy Adrienn egészségügyi műtétjéhez és rehabilitációjához szükséges összeget volt hivatott előteremteni.
Először Adrienn igazgatónőnket, Zsákainé Bodoki Gabriellát kereste meg, bízva abban, hogy segít előteremteni a hiányzó pénzösszeget.
Sikerült rövid idő alatt összeállítani a műsort és megszervezni az egész jótékonysági estet.
Az iskolai közösség összefogására nagyon jó példa ez a rendezvény! Egy emberként állt szülő, diák, pedagógus, iskolai dolgozó az igazgatónő mellé, e nemes ügy érdekében.

A műsorban szinte minden iskolai csoport szerepelt.

Itt szeretném felsorolni a közreműködőket, akik műsorszámaikkal színessé, változatossá tették az estet
az iskola felnőtt és gyermekkórusa
a pedagógusokból álló színjátszó társulat
a Kékpántlika néptáncegyüttes kicsik és nagyok csoportja
az iskolai társastánccsoport és vezetőik táncbemutatója
Geszler Fanni és Doma Miklós 4. osztályos versmondóink
és vendégként, a Karikás néptáncegyüttes tagjai

A műsorszámok közben Kamarás Zsuzsanna, mint az est háziasszony, beszélgetett Adriennel, betegségéről, jelenlegi tanulmányairól, műtét utáni terveiről.
Adrienn ígéretet tett, hogy bátran fog viselkedni, s a későbbiekben is igyekszik képességeit hasznos célok érdekében kamatoztatni!

A közönség meghatódottan hallgatta Adrienn költeményét, melyet saját maga írt és mondott el nekünk.
Pati- Nagy Adrienn:
Máskor

Itt az idő! Készülj, menned kell!
Várnak már a kedves doktorok.
Ne félj, a fájdalom enyhébb lesz,
S nem kínoz majd álmatlan álom.

Nézd, hogy éledez a természet!
Életre kel az egész világ…
Megindul a folyó a hegyen,
És lenn a hanga illatoz már.

Nap sugarai nem voltak még
Ilyen bársonyosak, fényesek…
Örülj hát az életnek, s ne félj,
A halál majd máskor jő el…

De még most ne lásd e csúf jelent…
Lásd a szép jövőt! - hunyd le szemed.
Csobog a vízesés… - hallgasd csak,
S ha felébredsz, minden más lesz majd.

… majd akkor jöhet ezer veszély.
És máskor jöhet vihar, vagy vész…
Te írsz majd szabadon, boldogan
egy új korban, egy szebb világban!

A műsor után árverés következett, melyet dr. Holló Gabriella képviselőasszony vezetett le.
A licitálásra Kiss Szilvia, Herman Katalin, Csillag Erzsébet és Marosán László ajánlottak fel szép műtárgyakat.
A község egyes közösségei is hozzájárultak Adrienn orvosi költségeihez: a Pisokmáji Érdekképviseleti Egyesület, a Községünkért, Mogyoródért Alapítvány, a Nőklub, a Katolikus Egyházközség, a fóti Baba-mama Klub, a fóti Népművészeti Szakközépiskola (Adrienn jelenlegi iskolája), a hittanos gyerekek zsebpénzükből járultak hozzá, továbbá több magánszemély, köztük Paulovics Géza és Kapitány Attila képviselő100.000 illetve 200.000 Ft-os felajánlásával járult hozzá a gyűjtéshez.
Mindent összevetve a legszükségesebb összeg a 600.000 Ft bőségesen összegyűlt.

Köszönet érte mindazoknak, akik akár a belépőjegy árával, akár felajánlással, akár gyűjtéssel, akár felajánlott kerámiák helyszíni vásárlásával, akár licitálással, vagy egy-egy műsorszám előadásával hozzájárultak az est sikeréhez.

Felemelő érzés volt részt venni, hozzájárulni Adrienn életkedvének és járóképességének visszaszerzéséhez.

Pedagógusnap

Kedves Pedagógusaink és iskolánk minden kedves dolgozója!

Szeretettel és őszinte tisztelettel köszöntjük Önöket pedagógusnap alkalmából, és köszönjük meg áldozatos munkájukat iskolánk valamennyi diákja és szülője nevében!

Köszöntjük azokat az embereket, akik megismertetik gyermekeinket a széppel és a jóval, akik példát állítanak, jellemet formálnak, akik értelmet nyitogatnak, akik tudják mikor kell dicsérni, mikor kell korholni, s mikor nem szólni egy szót sem, csak átölelni.

Hálásak vagyunk, hogy nap, mint nap, féltő szeretettel, okos szóval, de ha kellett segítő szigorral bővítették gyermekeink ismereteit, adtak nekik biztos tudást és tartást, hogy megfelelően eligazodhassanak az életben!
Carl Gustav Jung írja művében a következő sorokat:
„Tisztelettel gondolunk vissza nagyszerű tanárainkra,
de hálát azok iránt érzünk, akik megérintették lelkünket.
A tanterv nagyon fontos, új ismeretanyag, de a melegség
életfeltétel a sarjadó növény és a gyermeki lélek számára.”

Ebből is látszik, milyen nehéz mesterség, milyen komoly feladat, életre szóló hivatás tanítónak, tanárnak lenni. A legnagyobb dologra vállalkoztak: PÉLDAKÉNT állnak gyermekeink előtt, amikor tudásra, szívbéli jóságra tanítják őket, miközben saját tudásukat, saját gondolkodásmódjukat, saját érzelemvilágukat osztják meg velük.
Nincs még egy munka, ahol ennyi kudarc, hiábavaló erőfeszítés, de ilyen sok siker, ennyi kellemes és kellemetlen meglepetés éri az embert, ahol ilyen nagy hatása lehet egy-egy jó vagy jókor, esetleg rossz vagy rosszkor kimondott szónak. Nincs még egy ilyen munka, amely ennyi azonnali sikerrel kecsegtet, s melynek valódi hasznát évek, esetleg csak évtizedek múlva láthatjuk.
Lehet-e ennél fontosabb, családjaink, közösségünk, településünk számára megbecsülendőbb foglalkozás???

S mi, szülők, érezzük ennek súlyát? Hányszor írunk üzenetet gyermekünk pedagógusainak „TISZTELT….!” Megszólítással kezdve, de vajon tudjuk, mit jelent? Hogy nem csak egy megszólítási forma, hanem egy fogalom is, melyet megtanítani, megélni, s megkövetelni kellene gyermekeinktől!!!

Hiszen példaként is csak azt tudja a gyermek követni, akit tisztel, akire felnéz. Mennyivel könnyebb, gördülékenyebb, hatékonyabb és eredményesebb lenne az oktató-nevelő munka, ha tisztelettudó gyermeket és példamutató felnőttek, pedagógusok vennének részt benne!
József Attila sorai mindnyájunk számára ismerősek:
„Nincsen apám, se anyám, se Istenem, se hazám ….”

20 éves korában írta, de mai világunkban hány gyermek mondhatná vele együtt sajnos már egészen kicsi korában…

- Hiába van apja, anyja, de mégis kitaszítják. Széthullottak a családok, feleslegessé váltak a gyermekek.

- Van Istenünk, de kizárták az életükből, már meg sem ismertetik gyermekeiket a hittel, a vallással, a szeretettel, az erkölcsökkel

- s van hazájuk, van közösségük, ahol összetartozva részei lehetnének egy nagy családnak, de nem tudják mit jelent tenni egymásért.

Őszintén remélem, hogy minél több szülőtársamban tudatosul egyszer, hogy az oktatás-nevelés közös munka, ahol a társadalom, a család, és a pedagógus csak együtt tudja betöltetni feladatát, csak együttműködve lehet biztos jövőjének záloga. Kívánom, hogy e nagy csapat minden tagja egymást segítve teljesíteni tudja ráháruló feladatát – közös ügyünk: gyermekeink és rajtuk keresztül mindannyiunk jövője érdekében.

S ne feledkezzünk meg arról sem, hogy iskolánk nem működne azok nélkül az emberek nélkül, akik ugyan nem tanítják órákon a gyermekeket, de mégis minden nap ott vannak, nélkülük nem működne az iskola. A pedagógusnap az ő ünnepük is: Az iskolatitkáré, a gazdasági ügyintézőké, a konyhásoké, takarítóké, gondnoké, portásé. Köszönjük meg nekik is munkájukat, és az intézmény zavartalan működését.

Hálásan köszönjük a hitoktatók, a nővérek áldásos tevékenységét, áldozatos munkáját is!

A 2009/2010-es tanév végeztével minden szülő nevében szeretném még egyszer megköszönni az oktatás-nevelés valamennyi munkatársának gyermekeink érdekében végzett áldozatos munkáját, helytállását. Az Önök munkája nagyon értékes mindannyiunk számára! Sok erőt, türelmet, és kitartást, jó kedvet és örömöt kívánok hozzá!

A jó Isten áldja meg mindnyájukat!
Köszönöm, hogy meghallgattak!

Toma Ferencné
SZMK elnök

Ballagás

Ballagási beszéd

Kedves ballagó diákok, kedves ünneplők

A Szent László Általános Iskola ballagási ünnepségén sok szeretettel köszöntöm rendezvényünk minden kedves vendégét, a szülőket, édesanyákat, édesapákat, iskolánk tanárait, tanítóit, iskolánk tanulóit és utoljára, de mégis legelsősorban ballagó nyolcadikos növendékeinket.

Megkülönböztetett tisztelettel és szeretettel köszöntöm Sebők Sándor Plébános atyát,és Babicz László Polgármester Urat!


Kedves Ünneplők!

Az esős, borús idő ellenére is ünnep számunkra ez a mai nap. Meghatódottak vagyunk. Ti is, én is. Nehéz elhinni, hogy az a 8 év, amit az iskola falai között töltöttetek, hirtelen véget ért!

Régen volt, de még emlékszem általános iskolai ballagásomra. Egymásba kapaszkodva, énekelve jártuk be az ismerős folyosókat, tantermeket. Szorosan fogtuk egymás kezét, amit nem akartunk elereszteni, nem akartuk elfogadni, hogy összeszokott baráti kis közösségünk visszavonhatatlanul felbomlik. Megígértük egymásnak, hogy barátságunk tovább tart majd, hogy nem felejtjük el egymást.

A ballagás közben, a búcsúzás pillanataiban döbbentünk rá, hogy mennyire szerettük ezeket a falakat, társainkat, de még tanárainkat, tanítóinkat is.

Kedves Ballagók!

Most valami visszavonhatatlanul véget ért a számotokra is!. De valami el is kezdődik. Várnak rátok ismeretlen iskolák idegen falai, új társak, leendő új barátságok, szerelmek. Néhány év és az első iskola nyolc éves eseményei élményei emlékké szelídülnek, szép emlékekké, mert pár év távlatából már csak a szépre emlékezünk.

Bizonyára emlékezni fogtok majd a KI MIT TUDOK óriási sikereire, a suli-bulikra, a kirándulásokra, az ünnepélyek meghitt pillanataira. Peregnek majd bennetek az elmúlt évek megannyi történetei, emlékei.

Hiszen ma még minden teremhez, tanárhoz, a diáktársakhoz egy-egy emlék fűződik. Az itt töltött évek örökre összekötnek bennünket.

Annyi minden történt a nyolc év alatt, jó felidézni az első napokat, amikor elsősként megilletődötten ültetek a tanévnyitón. Enikő néni és Nóra néni segítségével, ismerkedtetek az abc betűivel, a számolás, írás rejtelmeivel, majd a további évek során sok-sok újabb ismeretet kaptatok a felső tagozaton, ahol már Ilonka néni és Judit néni vezetett titeket.

Kedves ballagó nyolcadikosok!

Arra kérlek benneteket, hogy első iskolátok emlékeit őrizzétek meg magatokban, raktározzátok el, mint azt a sok ismeretet, tudást, amire a nyolc év alatt szert tettetek. Mi is megígérjük itt maradó diákok és tanárok, hogy szeretettel fogunk rátok gondolni és hiányozni fogtok innen, hiszen 8 évig itt volt a helyetek, és ez a hely a mai nappal üressé vált. Mások lépnek a helyetekbe, azután majd jövőre ők is elballagnak, mert ez az élet rendje.

Kedves Nyolcadikosok!

Mióta megszülettünk, úton vagyunk. Ti most életszakaszotok egy nagy állomására érkeztetek. Ilyenkor itt az alkalom, hogy köszönetemet fejezzem ki azoknak, édesanyáknak, édesapáknak, barátoknak, tanítóknak és tanároknak,a hitoktatóknak, akik idáig egyengették utatokat, szeretettel támogattak, segítettek benneteket.

Köszönetet szeretnék mondani mindazoknak-a most már volt - kedves tanítványunknak, akik bennünk, tanítókban és tanárokban megerősítették azt a hitet, hogy a legszebb hivatás a tanárság, mert igyekezetünk visszaköszönt a ti sikereitekben, eredményeitekben, a hálás tekintetekben. Sokan vannak, akik ezt a hitet erősítették bennünk, sajnos mindenkit nem sorolhatok fel név szerint, de egy nagyon kedves tanítványunkon keresztül továbbítom ezt a köszönetet minden ballagó nyolcadikos diáknak.

Neki nyújtom át most a Szent László gyűrűt, a Szent László Általános Iskola legnagyobb kitüntetését, melyet eddig hét tanulónk nyert el
Horváth Melinda, Kéri Rebeka, Rácz Ildikó, Pásztor Zsófia, Erdős Mátyás, Horváth Bence, Kovács Zsolt.

Az idén ezt a megtisztelő díjat Erdős Janka érdemelte ki, aki 8 nyolc éven keresztül végig kitűnő bizonyítvánnyal örvendeztette meg szüleit és tanárait.

Szívből gratulálok Jankának, aki a középiskolai tanulmányait a Török Ignác Gimnáziumban folytatja.

Kívánom, hogy Ő is, mint az előtte járó Szent László gyűrűsök mindegyike tartsa meg a középiskolában is ezt a kiváló az eredményét!

Mások is nagyon szép eredményt értek el a nyolcadik osztályban:

Nekik is szeretném átadni a bizonyítványukat, és a jutalomkönyveket:

8.a oszt.:
Kovács Sára
Stuber Natasa
Tamás Dorottya

8.b.
Bánsági Tekla
Erdős Janka
Pethő Richárd
Kurucz Jessica

A Bodrogi tanító néni, és Bodrogi Imre bácsi által alapított A Minőségibb emberért és a holnapért alapítvány iskolánkra hagyományozott adományaként szeretném megjutalmazni és a –további tanulmányikat egy kicsit támogatni ezzel -a következő tanulóinkat:

Tamás Dorottya, Kovács Sára,, Stuber Natasa,,Kurucz Jessica,, Bánsági Tekla, Erdős Janka,, Lichner Roland,Pethő Richárd,Bíró Olivér,Tamás Zsanett

Kedves nyolcadikosok!

Sokat gondolkodtam azon, hogy mit mondhatnék nektek útravaló gyanánt. S kezembe került Kalkuttai Teréz anya által megfogalmazott gondolatsor.

Fogadjátok el tőlem útravalóként:

„Az élet egyetlen esély – vedd komolyan,
Az élet szépség – csodáld meg,
Az élet boldogság – ízleld meg,
Az élet álom – tedd valósággá,
az élet kihívás – fogadd el,
az élet kötelesség – teljesítsd,
az élet játék – játszd,
az élet érték – vigyázz rá,
az élet vagyon – használd fel,
az élet szeretet – add át magad,
az élet titok – fejtsd meg,
az élet szomorúság – győzd le,
az élet dal – énekeld,
az élet küzdelem – harcold meg,
az élet kaland – vállald,
az élet jutalom – érdemeld

Évzáró

Tanévzáró beszéd

Szeretettel és tisztelettel köszöntöm a tanévzáró ünnepélyünkön megjelent Kedves Vendégeinket!

Kedves lányok, fiúk, kedves kollégáim!
Tisztelt jelenlévők

Megint egy évzáró!

„Tegnap” nyitottuk meg az új- 20o9/2010-es tanévet! Ma meg bezárjuk! Csak nekem tűnik ez túl gyorsnak? Esetleg más is így van ezzel? Érzéki csalódás ez a gyorsaság! Mellette itt van a reális valóság! Megint itt van az évzáró napja, a nagybetűs nyári szünet kezdete.
Nagy utat tettünk meg a tanév kezdete óta, még ha rövidnek is tűnik az eltelt idő, és most elérkezett a számadás, a bizonyítványosztás ideje, ami egész éves munkánkat mérlegre teszi. Ilyenkor mi, tanárok is elgondolkodunk azon, hogyan teljesítettünk a gyerekekkel közösen, mit tettünk jól vagy rosszul ebben a tanévben.
A 2009-2010-es tanévben 16 osztályba 362 tanuló járt az iskolába.2 napközis csoportot működtettünk. A napi oktató-nevelőmunkát 32 pedagógus látta el. Munkánkat három fejlesztő pedagógus, egy pszichológus, egy logopédus segítette.

Az oktató munka mellett nagy gondot fordítottunk a tehetséggondozásra is!

A lehetőségekhez mérten igyekeztünk, hogy a tehetséges tanulók megkapják azt a többletet, ami segíti kibontakozásukat. Tettük ezt néha anyagi és erkölcsi megbecsülés nélkül, alkalmanként, szorgalomból, pedagógusi elhivatottságból fakadóan, önzetlenül.
Az önmaguk hibáján kívül hátrányos helyzetű tanulóinknak és a rászorulóknak, a felzárkózás lehetőségét is biztosítottuk.
Köszönetemet fejezem ki minden kollégámnak a támogatottak nevében is, akik ebben részt vettek.

Tisztelt jelenlévők!
Iskolánk nevelőtestülete mindig arra törekedett, hogy minél több legyen az az érték, amit a gyerekek tudásban, szociális - kulturális fejlődésben kaphatnak az iskolától.
Iskolánk nyíltan és tudatosan vállalja, belső és külső erőkkel megküzdve is, hogy az értékeit megőrzi és továbbadja. Értéket kíván a tudáshoz hozzáadni egy olyan világban, ahol az értékek tudatos megsemmisítése, nevetségessé tétele, folyt.

Ma már a kultúráktól és vallásoktól független, az emberi együttélés legelemibb szabályait, meghatározó értékeket, mint a tisztesség, egymás tisztelete, a szülő tisztelete, hűség, szeretet, becsületesség, megbízhatóság, áldozatkészség, egymásért vállalt felelősség, a nemzetért vállalt felelősséget is el akarták tüntetni azok, akik az ifjúság lelkét, szellemét kívánták megnyerni olcsó módon.
Kérek, minden pedagógust, szülőt hogy közösen védjük, óvjuk gyermekeinket, jövőjük és általuk jövőnk érdekében az értékeket romboló hatásoktól.

Tisztelt ünneplő közönség, kedves gyerekek!

Elvégeztük e tanévben is azokat a feladatokat, amit a tanévre célul tűztünk ki magunknak. Voltak vidám és szomorú pillanataink, voltak ragyogó sikereink és esetenként kudarcaink is. Mindezek ellenére sikeres tanévet tudhatunk magunk mögött.

E tanévben is, szervezett rendezvényeink sokasága:

Adventi koncert, idegen nyelvi hét, melynek az egyik napján Bécsbe vittük el a gyerekeinket, a Muzsika kertje bérletes sorozat, ahol a Dűvő Együttes, az Arpeggió Gitárzenekar, és a Talamba Együttes lépett fel, az Iskolai Alapítványi bál, Zenei vetélkedők, népdaléneklési és vers-és prózamondó versenyek, a Regionális Kórustalálkozó megyei Kaán Károly verseny megrendezése az iskolában,a többfordulós zenei vetélkedők , a 10 éves Kékpántlika néptáncegyüttesünk méltó jubileumi műsora, szereplések Mogyoródon, Fóton, adott lehetőséget a gyermekeinknek tehetségük kibontakoztatására. De rendszeresen részt veszünk a falu minden rendezvényén is.

Az iskolai közösség, erejét bizonyítja,- beleértve ezen a diákok és szüleik, rokonaik és az itt dolgozó kollégákat is-ahogy Iskolánk régebbi tanulója, Pati- Nagy Adrien megsegítésére összefogtunk.A Jótékonysági esten,és az adományokból 1200000 Ft gyűlt össze Adrienn gyógykezelésére. Látva ezt a hatalmas erőt, további támogatásukra is számítok!

Tisztelt vendégeink!, kedves tanítványaink!

Azon munkálkodtunk, hogy megteremtsük az elvárások, az igények és a pedagógiai programunkban megfogalmazottak összhangját.
Sok tanulónak lett jó az idei bizonyítványa.
Vannak itt köztünk olyan, tanulók, akiknek nem úgy sikerült ez a tanév, mint ahogy szerettük volna.
Olyan is van, aki arcpirulva, talán szégyenkezve veszi ma át bizonyítványát, mert nem úgy teljesített, ahogy azt tőle elvárták, illetve elvárta magától. DE az élet nem áll meg, a bizonyítás lehetősége mindenki számára adott. Őket arra kérem, hogy a nyáron bizonyítsanak.

A jók közül soknak kiváló lett az eredménye. Ebből is látszik, hogy nem lehetetlen a jó bizonyítvány elérése, a jó vagy kiváló teljesítmény! Ami nekik sikerült, sikerülhet másoknak is. Ők ma büszkén vehetik át bizonyítványukat. Nekik azt mondom: gratulálok. A magatoknak feltett mércét teljesítettétek kérlel Benneteket, folytassátok így tovább!

A nyolc évfolyamban XXX gyermek részesült elismerésben.

Jutalmak átadása

Kedves szülők!
Kollegáim nevében is ígérem, továbbra is azon leszünk, azon munkálkodunk, hogy a ránk bízott gyerekekből a bennük rejlő értékeket – nyesegetve a vadhajtásokat – minél nagyobb sikerrel és eredménnyel hozzuk felszínre.
Törekszünk arra, hogy az oktatásban-nevelésben résztvevő hármas- a tanító a szülő és a tanuló,- az utóbbi, érdekében, keressünk minden lehetőséget, ami segíti a gyermek minél magasabb szintű fejlődését.
Keressük és találjuk meg egymást minden nap!

Kedves Gyerekek!
Kérlek benneteket, hogy a nyári szünetben vigyázzatok magatokra! Sajnos, a nyári vakáció ideje alatt minden évben súlyosan megsebesül néhány gyerek valamilyen fölösleges vagánykodás miatt. Kérlek benneteket, ne keveredjetek bele semmilyen veszélyes kalandba! Semmibe, ami életveszélyes! Vigyázzatok biciklizésnél, fürdésnél, és mielőtt bármit tesztek használjátok a fejeteket! Aki olyan balesetet szenved a saját hibájából, amit el lehetett volna kerülni, az nem hős, hanem buta.
Köszönetemet fejezem ki a szülőknek a kollégáimnak és mindazoknak, akik pozitív hozzáállásukkal segítették az iskola hétköznapjait, valamint az oktató-nevelő munkát.
Jó egészséget, nagyon szép nyarat kívánok minden családnak: jó pihenést, izgalmas kirándulásokat, táborozást, sok játékot, sok olvasást, és tartalmas felkészülést a következő tanévre.
Ezzel a 2010/2011-es tanévet bezárom!

 
Belépés
Jelenlegi olvasók
Oldalainkat 6 vendég böngészi